PŘÍSLUŠENSTVÍ

Moderní yoyování není jen o yoyu, velmi důležitou část představují i správné doplňky a příslušenství. Mezi ně patří: 

Mezi ty nejdůležitější patří náhradní provázky, které je potřeba po 30-120 min. yoyování vyměnit. Provázek ztrácí barvu a tedy i viditelnost, pružnost, klouzavost a může se i přetrhnout.

Doporučujeme vybírat provázky s výraznou barvou aby především yoyer ale i ostatní (např. rozhodčí/diváci na soutěži) vše při yoyování dobře viděli. Délka provázku by měla být u začátečníků od země po pupík, u pokročilích dle typu triků a dle preference každého yoyera.

YoyoFactory ve svých yoyích používá ložiska velikosti C (pouze Mighty Flea, Loop 360 a Loop 1080 mají menší ložiska). Standardní je ložisko SPEC s rovným profilem, prémiové je ložisko Center Trac s konkávním profilem, který drží provázek uprostřed a yoyo se tak méně brzdí.

Pady jsou silikonové nálepky které v yoyu fungují jako “response system” yoyo se díky nim roztáčí a opět zase vrací nazpět. Jejich výměna není potřeba tak často jako u provázků, pady stačí vyměnit jednou za 1-3 měsíce.

YoyoFactory nabízí dva typy mazacích olejů. První je “Loop/Response”, ten se hodí pro responsivní a loopovací yoya, je hustý a po aplikaci se yoyo více vrací. Druhý je “Long Spin” a aplikuje se do pokročilích yoyí, zvyšuje životnost ložiska, zlepšuje chod yoya a snižuje jeho hluk (doporučujeme aplikovat pouze 1-2 kapky)

POTŘEBUJETE PORADIT?

Pokud potřebujete poradit s výběrem yoya nebo s čímkoliv jiným ohledně yoya, neváhejte nás kontaktovat na náš email:

info@yoyofactory-europe.com

nebo

+420 775 354 493  (Po – Pa, 10:00 – 18:00)

EUREuro